ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α ΕΣΚΑΝΑ 2011-12

Συζητήσεις για μπάσκετ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α ΕΣΚΑΝΑ 2011-12

Δημοσίευσηαπό basketikos » Τρί Μάιος 10, 2011 7:51 pm

Η Επιτροπή Μπάσκετ ξεκίνησε τον σχεδιασμό της νέας αγωνιστικής περιόδου - ελπίζουμε η τελευταια στα τοπικά Πρωταθλήματα

Στόχος η ανταγωνιστική Ομάδα -που θα μας επιτρέψει να υλοποιήσουμε τα Ονειρα μας να επιστρεψουμε ψηλότερα.

Φιλοδοξία μας, η ακομα μεγαλύτερη ενισχυση των υποδομών του Συλλόγου.

Υποσχεση μας, οτι το Τμήμα Μπασκετ θα είναι νοικοκυρεμένο οικονομικά και εμείς πάντα προθυμοι να ενημερώσουμε τους φίλους της Ομάδας.

Ελπίζουμε σε μια ακόμα μεγαλύτερη συμπαρασταση την χρονια που μας ερχεται απο όλους εσάς.

Συντομα ανακοινώσεις.

ΥΓΕΙΑ & ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ - ΒΑΣΙΛΙΑ ΞΑΝΑ - ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ & ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ
(ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΟ AKΑΤΟΡΘΩΤΟ)
basketikos
Moderator

Σύνδεσμος: Rangers Αη Γιώργη

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α ΕΣΚΑΝΑ 2011-12

Δημοσίευσηαπό PetranG3 » Τρί Μάιος 10, 2011 8:45 pm

Η επιτροπή μπάσκετ του Α.Ο. Ιωνικού Νικαίας, είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανάληψη των καθηκόντων του πρώτου προπονητή της ομάδας μας για τη νέα περίοδο, από τον Δημήτρη Μισιακό. Πρόκειται για έναν άνθρωπο ο οποίος έχει δείξει πολύ σημαντικά πράγματα μέσω της δουλειάς του στις ακαδημίες του συλλόγου αλλά και την περίοδο 2009-2010 ως βοηθός προπονητής όταν η ομάδα αγωνιζόταν στη Γ’ Εθνική.
Μ’ αυτήν την κίνηση ανανέωσης, δίνεται το στίγμα ότι ο σύλλογος ρίχνει το βάρος στις ακαδημίες, ποντάροντας στο πάθος και στην όρεξη για την επίτευξη των αγωνιστικών στόχων που τίθενται.

Ο Δημήτρης Μισιακός ως αθλητής έχει σπουδαίες μπασκετικές παραστάσεις, με αποκορύφωμα την Α1, ως παίκτης σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, αλλά και τη συμμετοχή σε όλες τις Εθνικές Ομάδες ως νέων Ανδρών, με την οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Βίλνιους το 2003.
Άβαταρ μέλους
PetranG3
Πλήρες Μέλος

Σύνδεσμος: Δεν είμαι οργανωμένος

Δημοσίευσηαπό basketikos » Τετ Μάιος 11, 2011 1:35 am

Ο Δημήτρης Μισιακός, μέλος της οικογένειας του Ιωνικού εδώ και τρία χρόνια, έχοντας επιδείξει σημαντικό έργο στις Ακαδημίες του συλλόγου, στην Παιδική ομάδα, αλλά και στο ανδρικό από το ποστό του ασίσταντ-κόουτς (σεζόν 2009-2010) εκανε τις πρώτες του δηλώσεις:

«Είναι τιμή που οι άνθρωποι μιας ιστορικής ομάδας όπως είναι ο Ιωνικός Νικαίας μου εμπιστεύτηκαν τη θέση του προπονητή. Έχω δουλέψει στα τμήματα υποδομής του συλλόγου και γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι υπάρχει όρεξη για κάτι καλό. Προσωπικά θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να βοηθήσουμε στις ανάδειξη παικτών από τις ακαδημίες, αλλά και να πετύχουμε τους αγωνιστικούς στόχους της ομάδας. Είναι σίγουρα μια σπουδαία πρόκληση για μένα»

Να επισημάνουμε οτι μετά την αποπληρωμή των παικτών της Ανδρικής Ομάδας για την χρονιά που πέρασε, ξεκίνησε και ο σχεδιασμός για την Ομάδα της νέας περιόδου.

ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ - ΒΑΣΙΛΙΑ ΞΑΝΑ - ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ & ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ
(ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΟ AKΑΤΟΡΘΩΤΟ)
basketikos
Moderator

Σύνδεσμος: Rangers Αη Γιώργη

Δημοσίευσηαπό Jorje-3- » Τετ Μάιος 11, 2011 1:49 am

Αρκετα καλη επιλογη κατα την γνωμη μου. Ο Μισιακος ειναι χρονια στην ομαδα, την ποναει και εχει αφησει το στιγμα του στις ακαδημιες...

Περα λοιπον απο ευκαιριες σε νεους παικτες, πρεπει να δινουμε και σε παιδια δικα μας...

Θεωρω οτι φετος μαθαμε την κατηγορια, και κερδίσαμε την εμπειρία απο καποια λαθη που ισως εγιναν, και θα παρουσιαστει η ομαδα πιο δυνατη. Αρωγός σε αυτη την προσπάθεια θα ειναι ο κοσμος, που θα κληθεί για αλλη μια χρονια (φετος ευελπιστώ περισσότερο) να αγκαλιασει την τεραστια προσπαθεια που γινεται στο τμημα μπασκετ απο γνησιους Ιωνικους, που μακαρι και να υπηρχαν και στο ποδοσφαιρο αντίστοιχοι άνθρωποι....

Εγω σαν Jorje, φετος, πιστευω στην ανοδο περισσοτερο απο ποτε... Γιατι ο μπασκετικος Ιωνικος ειναι (ισως μετα απο πολυ καιρο) μια οικογένεια, μια γροθια...
Άβαταρ μέλους
Jorje-3-
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό Jorje-3- » Τετ Μάιος 11, 2011 1:10 pm

Άβαταρ μέλους
Jorje-3-
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό PetranG3 » Τετ Ιουν 15, 2011 7:57 pm

Παρα την πολυ δυσκολη οικονομικη συγκυρια και τα οσα συμβαινουν στη χωρα, ειμαστε στη θεση, σαν επιτροπη μπασκετ του Ιωνικου Νικαιας να ανακοινωσουμε τα εξης:

"Ανακοινώνεται η ανανέωση της συνεργασίας για τη νέα χρονιά με τους αθλητές: Βαγγέλη Πρινέα, Αλέξανδρο Άνθη, Γιώργο Λιθόπουλο, Νίκο Μαλαφέκα και Γιώργο Μπουρτζουκλή, ενώ μέλος της ομάδας θα πρέπει να θεωρείται ο Αλέξανδρος Φουντής, που την περσινή χρονιά, αγωνίστηκε στην Προοδευτική.
Η προσπάθεια για ενίσχυση του συλλόγου συνεχίζεται, προκειμένου να είναι όσο πιο ανταγωνιστικός γίνεται για τη νέα χρόνια και θα υπάρξουν οι ανάλογες ανακοινώσεις.

Παρά την πολύ δύσκολη οικονομική συγκυρία, η Επιτροπή μπάσκετ του συλλόγου, στέκεται όρθια, συνεισφέροντας όσο μπορεί, προκειμένου η ομάδα να πετύχει τους στόχους της.

Ανακοινώνεται επίσης ότι οι ακαδημίες του Ιωνικού συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά. Σ' αυτά τα πλαίσια, σε 2 ημέρες, τα μίνι του συλλόγου μας (γεν. 1998-99) ετοιμάζονται να μεταβούν στη Σερβία, στο τουρνουά της Παρτιζάν.

Είναι προφανές ότι ο σύλλογος "επενδύει" στις βάσεις του, στα παιδιά του συλλόγου που με τη σωστή δουλειά και διάθεση μπορούν να αποτελέσουν, το αύριο του συλλόγου."
Άβαταρ μέλους
PetranG3
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό Jorje-3- » Σάβ Ιουν 18, 2011 2:29 pm

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η επιτροπή μπάσκετ του Ιωνικού Νικαίας, με χαρά, γνωστοποιεί πως είναι έτοιμος και λειτουργεί ο νέος ιστότοπος της ομάδας μας.

Η διεύθυνση είναι ionikosbc.blogspot.com . Με αυτήν την κίνηση αναβαθμίζουμε το επίπεδο της επικοινωνίας μας καθώς μέχρι πρότινος λειτουργούσε ως μοναδική επίσημη φωνή το «ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ BC (ΕΠΙΣΗΜΟ ΓΚΡΟΥΠ)» στο facebook. Βεβαίως η παρούσα μορφή επικοινωνίας θα συνεχίσει να υπάρχει, μόνο που τώρα με το site θα αποκτήσει μεγαλύτερη επισημότητα και περισσότερες δυνατότητες ως προς την παροχή πληροφοριών.
Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμότατα το site των οργανωμένων οπαδών του Ιωνικού, www.rangers.gr για τη φιλοξενία που μας παρείχε όλο αυτό το διάστημα, με την απευθείας ανάρτηση άρθρων που είχαν να κάνουν με νέα αλλά και καλέσματα της ομάδας του μπάσκετ. Εννοείται πως η συνεργασία και η επικοινωνία, θα συνεχίσει να υπάρχει καθ’ ότι η επιτροπή του συλλόγου δεν έκρυψε ποτέ πόσο υπολογίζει και επιθυμεί την παρουσία και τη στήριξη των φιλάθλων του ΙΩΝΙΚΟΥ στην προσπάθεια που κάνει για επάνοδο.

Ακόμα, σε λειτουργία βρίσκεται και ο νέος ιστότοπος των ακαδημιών, http://ionikosacademy.blogspot.com/ όπου θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για όλα τα νέα των ακαδημιών.

Ionikosbc.blogspot.com λοιπόν. Περιμένουμε τις επισκέψεις σας..

Με εκτίμηση,
Επιτροπή Μπάσκετ Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Jorje-3-
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό Jorje-3- » Δευτ Ιουν 20, 2011 11:08 pm

Ενισχύεται σημαντικά με Φιλιππόπουλο
Την δεύτερη μεταγραφή της ανακοίνωσε σήμερα η ομάδα, με τον Σταύρο Φιλιππόπουλο να ενισχύει το ρόστερ μας.

Μετά τις ανανεώσεις του βασικού κορμού, έφτασε και η ώρα των μεταγραφών για την ομάδα, καθώς ο Σταύρος Φιλιππόπουλος αποτελεί την δεύτερη μεταγραφή για φέτος (μετά τον Φουντή). Πρόκειται για τον σέντερ, ύψους 2.02, που περσι αγωνιστηκε στην Αγιο Θωμα, ομαδα Α' ΕΣΚΑ (4η στην περσινη σεζον).

Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας...και συνεχίζουμε...

http://ionikosbc.blogspot.com/2011/06/blog-post_21.html
Άβαταρ μέλους
Jorje-3-
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό Jorje-3- » Παρ Ιούλ 01, 2011 10:36 pm

" Κάτοικος " Νίκαιας ο Θάνος
Ο Βαγγέλης Θάνος θα είναι και επίσημα πλέον παίκτης του Ιωνικού για την νέα περίοδο

Ο έμπειρος παίκτης συμφώνησε σε όλα με τους διοικούντες και αναμένεται στον "κλειστό" του Πλάτωνα σύντομα. Ο Θάνος αγωνιζόταν πέρσι στον ΔΑΣΑΛ, ενώ πρόπερσι ήταν συμπαίκτης με τον "έτερο" Βαγγέλη της ομάδας (σ.σ. Πρινέα) στο Φάληρο, στην Γ' Εθνική. Ακόμα εχει διατελέσει μέλος της ομάδας του Φιλαθλητικού για αρκετά χρόνια.

Η Επιτροπή Μπάσκετ, λοιπόν, τον καλωσορίζει στην ομάδα και του εύχεται να είναι υγιής πιστεύοντας οτι θα δώσει τον καλύτερο του εαυτό για την επίτευξη των στόχων της ομάδας.

http://ionikosbc.blogspot.com/2011/07/blog-post.html
Άβαταρ μέλους
Jorje-3-
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό PetranG3 » Σάβ Ιούλ 02, 2011 12:32 am

Τουλαχιστον ξερουμε σιγουρα οτι ο Ιωνικος σε ενα τουλαχιστον τμημα θα κατεβει να παιξει για την αξιοπρεπεια και τη φανελα...

Στη μαχη για την επιβιωση του συλλογου, το μπασκετ ειναι στην πρωτη τη γραμμη...Επονται κι αλλες ανακοινωσεις εν καιρω...
Άβαταρ μέλους
PetranG3
Πλήρες Μέλος

Επόμενο

Επιστροφή στο Μπάσκετ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες